spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Резултати од Конкурс за доделување стипендии на редовни студенти Роми запишани...

МОН: Резултати од Конкурс за доделување стипендии на редовни студенти Роми запишани на студии од прв циклус на јавните и приватните високообразовни установи 2023/2024 година

Сите добитници на стипендија потребно е да го симнат, испечатат и пополнат во два примероци договорот и да го достават на адреса на Министертвото за образование и наука, ул. „Св. Кирил и Методиј“ бр.54, 1000 Скопје, најдоцна до 17.12.2023 година.

Извор: Министерство за образование и наука 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...