spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМП: Известување за почеток на процесот за подготовка на закон

МП: Известување за почеток на процесот за подготовка на закон

Министерството за правда ја информира јавноста дека е отпочната постапка за подготовка на Предлог на Закон за изменување и дополнување на Законот за меѓународна соработка во кривичната материја.
Коментари, мислења и предлози по Предлогот на Закон за изменување и дополнување на Законот за меѓународна соработка во кривичната материја може да се достават писмено и по електронски пат до Министерството за правда на адреса ул.„Димитрие Чуповски“ бр. 9, Скопје или на следните e-mail адреси:
nadasimjanoska@mjustice.gov.mk
gordanamilevska@mjustice.gov.mk
AngelaGjorgjievska@mjustice.gov.mk
 Преземете го известувањето во целост на следниот линк: ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРОЦЕСОТ ЗА ПОДГОТОВКА НА ПРЕДЛОГ ЗАКОН

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...