spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Оглас за доделување IES студентски стипендии во Сојузна Република Германија

МОН: Оглас за доделување IES студентски стипендии во Сојузна Република Германија

Институтот Copernicus Berlin e.V.  од Берлин, Сојузна Република Германија известува за можноста за добивање на студентски  стипендии за 2024 година.

Меѓународнота  програма  за доделување стипендии ( IES – International Excellence Scholarship Program е отворена до 15 јануари 2024 година.

Програмата е наменета за студенти од Југоисточна Европа, Кавказ и Централна Азија и овозможува студентите да го продлабочат своето знаење на еден од најдобрите германски универзитети.

Се доделуваат  делумни и целосни стипендии.

Институтот Copernicus Berlin e.V.   ги охрабрува сите заинтересирани студенти од Северна Македонија да се пријават за оваа програма.

За повеќе информации: https://copernicusberlin.org/ies

 

 

 

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...