spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Се гради мал паркинг простор до ООУ „Коле Неделковски“

Центар: Се гради мал паркинг простор до ООУ „Коле Неделковски“

Во тек се гадежни активности за оформување на мал паркинг простор, веднаш до ООУ „Коле Неделковски“ на местото на поранешната барака која беше дивоградба и неодамна се урна.

Малиот паркинг ќе помогне во регулирање на сообраќајот особено наутро и попладне кога родителите ги оставаат или ги земаат децата од училиште и ќе ја големи безбедноста на сите други ученици и вработение во училиштето.

Вложуваме во нови паркинг места и подобри сообраќајни решенија за сите жители во Центар.

Извор: Општина Центар

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...