spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Ново општинско училиште во Визбегово

Бутел: Ново општинско училиште во Визбегово

Целосно е завршено новото општинско училиште во Визбегово и отстранети се сите недостатоци, на коишто јас како градоначалник укажував.

Општинските служби работат на комплетирање на целокупната документација за формално-правно да отпочне функционирањето на училиштето.

Реализиран е еден од носечките предизборни проекти.

Наскоро ќе бидат запишани и првите ученици.

ПОГЛЕДНЕТЕ

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...