spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Доделено признание на наставничката Аида Петровска од ООУ „Димитар Миладинов“

Центар: Доделено признание на наставничката Аида Петровска од ООУ „Димитар Миладинов“

Огромна благодарност и поддршка за Аида Петровска, наставничка по физика во ООУ „Димитар Миладинов“, која со својата посветеност, заложба и креативна настава постигнува врвни резултати во образованието и промовирањето на нашата Општина.


Се работи за наградуван и признат едукатор, една од ретките наставници со јавен профил за отворени образовни ресурси, сопствен едукативен јутјуб канал, блогови и сајтови достапни за сите ученици во државата, но и за колегите приправници.
Со ова признание и финансиска поддршка ја охрабруваме да продолжи со модерниот наставен пристап близок до новите генерации, поппуларизирање на природните науки и афирмација на Општината.

Извор: Општина Центар

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...