spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Ветувањата кон граѓаните мора да се реализираат

Бутел: Ветувањата кон граѓаните мора да се реализираат

Општина Бутел продолжува со реконструкција и асфалтирање на улиците во Љубанци.

Ова се улици коишто за првпат добиваат асфалт по машинското гребење и поставување на нов тампон.

Градежната експанзија продолжува и се одвива со силна динамика.

Ветувањата кон граѓаните се исполнуваат.

Еднаков и рамномерен развој на сите населени места.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...