spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Расчистување на бесправно изграден објект во Скопје Север

Бутел: Расчистување на бесправно изграден објект во Скопје Север

Општина Бутел го решава деценискиот и многу голем проблем на граѓаните на Скопје Север.

На ова место, по целосното отстранување и расчистување ќе се изгради нов парк и ново урбано катче.

За градоначалникот Дарко Костовски сите граѓани се исти и еднакви.

Извор: Општина Бутел

ПРЕТХОДНА ОБЈАВА
СЛЕДНА ОБЈАВА

Прочитајте