spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Спортска сабота

Бутел: Спортска сабота

Градоначалникот Дарко Костовски присуствуваше на два одлични натпревари во кошарка и ракомет.

Убедлива победа на КК “Бутел” против екипата на КК “Маџари” со резултат 123 – 52, во борбата за влез во втората лига.

РК “Бутел” со резултат од 29 – 30 во крајно неизвесен меч загуби од екипата на РК “Охрид” во ракометната супер лига.

Вечерва во 21 часот на домашен терен игра и КМФ “Бутел”.

Општина Бутел покрај поединечните ги развива и екипните спортови како никогаш претходно.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...