HomeОпштиниЦентар: Герасимовски потпиша Меморандум за соработка со Македонско здружение на млади правници

Со Македонското здружение на млади правници потпишавме Меморандум за соработка, со што се отвара пат за нови младински проекти за заштита на животната средина на локално ниво.

Целта на Меморандумот е да се осмисли општинска младинска стратегија, да се разбуди активизмот кај младите, да им се помогне во креирање планови и програми на локално ниво во кои тие ќе можат да учествуваат со своите предлози, иницијативи и барања.

На Општина Центар и е потребна младата енергија, особено во делот на заштита на животната средина, каде нивниот активизам е од непроценливо значење.

Извор: Општина Центар

МЗ: Жителите на општина Илинден ќе добијат нов здравствен дом

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари, заедно со заменик министерот, Јовица Андовски и градоначалникот на општина Илинден, Александар Георгиевски направија увид во градежните активности...