spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Соопштение

Ѓорче Петров: Соопштение

Ве известуваме дека сите жители на општината кои во изминатиот период, односно пред распишување на изборите, имаат поднесено барање за паричен надомест, средствата ќе им бидат исплатени (доколку исполнуваат услови и имаат поднесено целосна документација), по завршување на изборниот процес.

Одлуката е согласно законските регулативи за исплати во тек на изборна кампања.

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

Велес: Реконструкција на улицата „Луј Пастер“

0
Целосно ќе се реконструира улицата „Луј Пастер“. Во тек се подготвителни зафати за отпочнување на реконструкцијата на улицата, се руши потпорниот ѕид со цел...