spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Засадени нови 80 садници на улица „Партизанска“

Центар: Засадени нови 80 садници на улица „Партизанска“

Продолжуваме со зазеленувањето во Општина Центар. Осумдесетина зимзелени садници ја красат улицата „Партизанска“, покрај просториите на поранешно СЈО.

Урбаниот пејзаж го надополнуваат јаворите што беа засадени претходно.

Сакајте го Центар, секое катче е важно.

Извор: Општина Центар

Прочитајте