spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКавадарци: Прва официјална посета на амбасадорот на Австрија

Кавадарци: Прва официјална посета на амбасадорот на Австрија

Прва официјална посета на амбасадорот на Австрија, Мартин Палмер во Општина Кавадарци. На средбата се разговараше за можностите за соработка пред се во областа на стопанството со посебен фокус на винарството.

Се истакна заинтересираноста на двете страни за воспоставување на соработка помеѓу Општина Кавадарци со општини од Австрија. Се разговараше и за организирање на австриско економски форум во Кавадарци. По средбата амбасадорот и градоначалникот ја посетија и црквата св.Димитрија.

Извор: Општина Кавадарци

Прочитајте