spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

ДКСК: Соопштение

ДКСК на својата веб страна објави Образец – ПРИЈАВА за сомневања за незаконитости и прекршувања во изборниот процес и во изборната кампања за претседателски и парламентарни избори, 2024 година, преку која секоја засегната страна во РСМ може да пријави изборни прекршувања за време на тековните изборни процеси.

Извор: Државна комисија за спречување на корупцијата

Прочитајте

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

0
Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...