spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДебар: Акција на Oпштината за чистење на првиот спрат на трговскиот центар...

Дебар: Акција на Oпштината за чистење на првиот спрат на трговскиот центар МДХ

Акција на Oпштината за чистење на првиот спрат на трговскиот центар МДХ.

Бараме од сопствениците што ги користат овие простории и граѓаните, да не фрлаат ѓубре и да не ја загадуваат животната средина.

Извор: Општина Дебар

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...