spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКрушево: Постапката за финансирање на здруженија и спортски клубови се става во...

Крушево: Постапката за финансирање на здруженија и спортски клубови се става во мирување

Градоначалникот на општина Крушево донесе Решение за ставање во мирување на постапката за донесување на Одлука за распределба на средства од Буџетот на Општина Крушево за 2024 година, наменети за финансирање на програмски активности на Здруженија и фондации.

Оваа одлука се носи поради распишувањето на изборите за претседател на државата.

Решението можете да го погледнете во документот подолу.

Resenie-za-povik_06032024105527

Преземи

Извор: Општина Крушево

Прочитајте

Охрид: Успешно реализирана еколошката акција „Генералка Викенд“

0
Голема количина на ПЕТ амбалажа и мешан отпад беа собрани во рамки на еколошката акција „Генералка Викенд“ која се одржа во петокот на 17-ти...