spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Одбележан Светски ден на лицата со Даунов синдром

Центар: Одбележан Светски ден на лицата со Даунов синдром

Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски и директорот на ЈУМЦСР Изеир Мемеди ги посетија пријателчињата од Трисомија 21-Скопје, по повод одбележување на светскиот ден и подигнување на свеста за лицата со Даунов синдром.
Општина Центар останува цврсто на заложбите за еднаков третман и еднакви можности за сите, за инклузивен пристап и општество без предрасуди, бидејќи во ист свет живееме сите!

Извор: Општина Центар

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...