spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарбинци: Со одлична динамика се одвиваат градежните активности за асфалтирање на улица...

Карбинци: Со одлична динамика се одвиваат градежните активности за асфалтирање на улица во с.Горни Балван

Заедно со оваа улица, како дел од годишниот план на општина Карбинци наскоро нов асфал

ќе добие и дел од локалниот патен правец с.Радање – с.Оџалија како и дворно уредување и изградба на пристапен пат до училиштето во с.Парналија.

Продолжуваме мотивирано по патот на промените кои се случуваат во општина Карбинци! 

Извор: Општина Карбинци

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...