spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Пролетни денови на Училишниот спорт

Штип: Пролетни денови на Училишниот спорт

Утре на 27.03.2024 година(среда) во 10 часот, во спортската сала на СОУ”Коле Нехтенин” ќе стартува училишниот спортски настан “Пролетни денови на училишниот спорт”.

Учениците од штипските средни училишта ќе се натпреваруваат во следните спортските дисциплини:

-Кошарка

-Фудбал

-Одбојка

Настанот е во организација на Општина Штип и Сојузот на училишен спорт од Штип со цел насочување на  младите средношколци кон спортот и нивен правилен развој и оддалечување од пороците на денешнината.

Извор: Општина Штип

Прочитајте