spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Една беда Државно земјиште не смее да биде узурпирана

Бутел: Една беда Државно земјиште не смее да биде узурпирана

Вчера во заедничка акција со МВР беше отстранета диво поставена ограда во населеното место Кучевишка Бара.

И овој обид за узурпирање на државно земјиште е веднаш санкциониран.

Никој не смее да биде над законот.

Во корелација со МВР ќе бидат поднесени и соодветни пријави.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте