spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани. Станува збор за асфалтирање на коловоз со вкупна должина од 153 метри, а зафатот го изведе фирмата „Инфес Груп“. За оваа намена, Општина Карпош од својот буџет обезбеди финансиски средства во висина од 976.400 денари.

Извор: Општина Карпош

Прочитајте

МОН: Конкурс за стипендии за студиски престој во земјите членки на...

0
Централноевропска програма за размена во областа на  универзитетските студии    (CEEPUS-Central European  Exchange Program for University Studies)  објавува: КОНКУРС за стипендии за студиски престој во земјите членки...