spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Ново Детско катче во Башино село

Велес: Ново Детско катче во Башино село

Почнаа градежните работи на терен за подготовка  на просторот предвиден за ново детско катче во Башино село. Со проектот е предвидено да се уреди мултифункционално детско катче со детски рекквизити и елементи како и зелени оази за целосно уживање на најмалите и возрасните.

Општина Велес продолжува посветено со реализација на проектни активности во сите делови на градот.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

АХВ: Бабовски реизбран за генерален секретар на WOAH за Европа

0
Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски вчера во Париз, Франција реизбран е за Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација...