spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниДемир Хисар: Национален фолклорен фестивал “ВЕЛИГДЕНСКИ ФОЛКЛОРНИ СРЕДБИ” Демир Хисар 2024

Демир Хисар: Национален фолклорен фестивал “ВЕЛИГДЕНСКИ ФОЛКЛОРНИ СРЕДБИ” Демир Хисар 2024

Учествуваат:

🔸 КУД “ИЛИНДЕН” Битола

🔹 КУД “БИСЕР” Кичево

🔸 КУД “ЃЕРДАН ОД БИСЕРИ” Охрид

🔹 КУД “ИЛИНДЕН” Демир Хисар

📍 Градски плоштад Демир Хисар

🗓️ 28.04.2024 година (недела)

🕛 12 часот

➡️ Фестивалот е во организација на Дом на културата “Илинден” Демир Хисар со поддршка на Општина Демир Хисар и Министерство за култура

Извор: Општина Демир Хисар

Прочитајте

Карпош: ,,Водно во Карпош-Карпош на Водно“ на КЦК

0
Во организација на Креативниот центар-Карпош, денеска, во дворот на ООУ,,Вера Циривири-Трена “, се одржа завршниот настан од проектот насловен ,,Водно во Карпош-Карпош на Водно“....