spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниНоваци: Се обележуваат пешачките премини

Новаци: Се обележуваат пешачките премини

Обележувањето на пешачките премини е критичен аспект за безбедноста на пешаците во сообраќајот, но и важен дел од урбаниот план и дизајн кој придонесува кон безбедноста и благосостојбата на целокупната заедница. За таа цел, екипа на ЈКП „Комунална Хигиена“ – Новаци во текот на вчерашниот ден вршеше соодветно обележување на истите.

Извор: Општина Новаци

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...