spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Новото општинско основно училиште Визбегово започна со работа

Бутел: Новото општинско основно училиште Визбегово започна со работа

Од денес, официјално започна уписот на првачиња во новото општинско основно училиште “Визбегово” во населеното место Визбегово.

Градоначалникот Дарко Костовски детално беше запознаен со работата на комисијата која врши упис на првачиња.

Исто така, градоначалникот изврши обиколка на новите училници каде што ќе учат идните првачиња.

ООУ “Визбегово” е целосно подготвено за почетокот на новата учебна година.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Се реализираше примопредавањето на премиерската функција

0
Во Владата на Република Северна Македонија, досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, ја предаде премиерската функција на новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигнувањето,...