spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКарбинци: Generalka Weekend

Карбинци: Generalka Weekend

Во рамки на најголемата еколошка акција во историјата на нашата земја се чисти на 9 локации во нашата општина, заедно со ЈП Плачковица, ОУ Страшо Пинџур, детската градинка Кокичиња и доброволци од жителите,

сите заедно придонесуваме за почиста околина и поздрава животна средина!

Нашата должност како граѓани е да придонесеме за одржлива средина, добрите практики кои сега ги спроведуваме да ги задржиме и да ги имплементираме и во иднина!

ПОГЛЕДНЕТЕ👀👈

Извор: Општина Карбинци

Прочитајте

Илинден: Најдобрите ученици на државните натпревари на прием кај градоначалникот Георгиевски

0
И оваа година Градоначалникот на општина Илинден Александар Георгиевски приреди прием на учениците од основните и средното училиште од општината кои освоија високи места...