spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВиница: Продолжува градежната офанзива

Виница: Продолжува градежната офанзива

Паралелно со асфалтирањето на улици во с.Трсино и с.Пекљани започнато е со реконструкција на улици и во Виница. Во тек е реконструкција на улицата “Славчо Стојменски” со вкупна должина од 500 метри. Средствата за реконструкција и на оваа улица се обезбедени од Буџетот на Општина Виница.

Извор: Општина Виница

Прочитајте

Се реализираше примопредавањето на премиерската функција

0
Во Владата на Република Северна Македонија, досегашниот претседател на Владата, Талат Џафери, ја предаде премиерската функција на новоизбраниот претседател на Владата, Христијан Мицкоски. По пристигнувањето,...