spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВиница: Уредување на старата кино сала

Виница: Уредување на старата кино сала

Во завршна фаза е уште еден капитален проект односно внатрешното уредување на старата кино сала, откако претходно беше изработена комплетно нова фасада на објектот и целосно беше реконструирана и кровната конструкција. Со тоа очекувам до крајот на овој месец да биде пуштена во употреба целосно реконструираната кино сала. Комплетното чинење на овој проект е во вредност од 19.777.546 денари од кои 50% се обезбедени од Општина Виница, а останатите средства се обезбедени од Центарот за развој на Источно плански регион.

Извор: Општина Виница

Прочитајте

Карпош: Соопштение

0
Општина Карпош е згрозена од синоќешниот немил настан во ромската населба во Злокуќани. Такво насилие, крволочност, со употреба на лопати, секири, ножеви… (за среќа...