spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВасилево: Изградба на улица во с. Владевци

Василево: Изградба на улица во с. Владевци

Општина Василево започна со изградба на улица во населеното место Владевци, која како што информира градоначалникот на општина Василево, Славе Андонов,  преку својот ФБ профил,  https://www.facebook.com/vasilevo24, е повеќегодишно барање на граѓаните.

„Почнуваме со градежни активности на улица во Владевци.  Денес направивме увид во градежните активности на улица во Владевци која е повеќегодишно барање на граѓаните.  Оваа улица ќе добие асфалт по поставувањето на нов тампон. Запазени се сите рокови и ветувања кон граѓаните“, напиша Андонов.

Улицата е планирана со Програмата за Изградба, реконструкција и одржување на  локални патишта и улици во општина Василево за 2024 година. Според техничката документација, долга е 170 метри а  широка   3 метри. Буџетот за нејзина изградба изнесува 850 784 денари и истиот е обезбеден  од општинската каса.

Извор: Општина Василево

Прочитајте

Пробиштип: Прскање против комарци 21 јуни

0
На 21.06. 2024 (петок) во раните утрински часови предвидено е прво авионско третирање на територија на општина Пробиштип. Акцент при прскањето ќе биде ставен на Пробиштип и...