spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМаркетингИуте тим билдинг за зајакнување на колегијалниот дух и заедничката соработка

Иуте тим билдинг за зајакнување на колегијалниот дух и заедничката соработка

Кога живописната природа, зеленилото и чистиот воздух на Малешевијата ќе спојат бројни ентузијасти, обединети со иста пасија и ентузијазам, како и посветеноста кон една иста визија, се добива една сосема нова перспектива и убава димензија, потстрек за нови предизвици и широко отворени хоризонти за чекорење.
Одлично поминат викенд за тимот на Иуте. Комбинација од  конструктивни дискусии за развојот на компанијата,  перформансот на клучните индикатори, препознавање на најдобрите практики, размена на идеи со фокус на перпективите на бизнисот, и зајакнување на тимскиот дух во Берово.

Срдечна благодарност до сите вработени кои со својата позитивна енергија го направија овој викенд едно незаборавно искуство и дружење, цврсто и сплотено чекорејќи кон уште една успешна година. Благодарност до Дина Муцунска и хотел Манастир за гостопримството и организацијата која ги надмина сите очекувања.

Извор: Иуте Македонија

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...