spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Кракот на улица “Хо Ши Мин” е целосно асфалтиран, со целосно...

Бутел: Кракот на улица “Хо Ши Мин” е целосно асфалтиран, со целосно поставена подземна инфраструктура

ВЕТУВАЊАТА КОН ГРАЃАНИТЕ МОРА ДА СЕ РЕАЛИЗИРААТ.

Денес се асфалтира крак на улица “Хо Ши Мин” кој беше единствена улица неасфалтирана и во целост заборавена во овој дел на нашата општина.

Ова е улица која за првпат добива асфалт по машинското гребење и поставување на нов тампон.

Градежната експанзија продолжува и се одвива со силна динамика. Ветувањата кон граѓаните се исполнуваат.

Заедно ќе успееме да ги реализираме ветувањата.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...