spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: За Данела Арсовска - Општина Бутел како да не постои

Бутел: За Данела Арсовска – Општина Бутел како да не постои

Состојбата во oпштина Бутел е алармантна. Повеќе од десет дена екипите на ЈП “Комунална хигиена-Скопје” кои се под директна команда на Данела Арсовска, не ги извршуваат работни обврски на поголемиот дел од територијата на општина Бутел.

Сликите се застрашувачки. Ваква неспособност на градските служби не е забележана никогаш во историјата. Градоначалникот Дарко Костовски упати апел, додека не е доцна службите на КХС-Скопје веднаш да излезат и да си ја завршат работата за која се платени од граѓаните. Доколку Данела не е способна да се справи со овие основни задачи на градот Скопје, веднаш нека ги префрли ингеренциите на општините, за да не трпат граѓаните.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...