spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Асфалтирање на улицата 4 во Идризово

Гази Баба: Асфалтирање на улицата 4 во Идризово

Топлото време не ја спречува обновата на нашата Гази Баба. Градоначалникот Бобан Стефковски направи увид на градежните работи за асфалтирање на улица 4 во Идризово каде по цели 66 години, оваа улица ќе добие асфалт. Во следните денови продолжуваме со инвестиции во патната инфраструктура и во другите населени места.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...