spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Нов претседател на Советот на општината

Гази Баба: Нов претседател на Советот на општината

Благодарност на досегашната претседателка на Советот на општина Гази Баба Дијана Илиевска за нејзината посветена работа во изминатите две и половина години.

Денес Советот на општина Гази Баба одржа редовна седница на која се избра нов претседател,  Сашо Кукески кој е од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “Твоја Македонија”.

Им честитаме на двајцата и посакуваме успешна соработка во иднина.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...