spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГази Баба: Спроведуваме превентивни мерки за граѓаните за заштита од топлотите бранови

Гази Баба: Спроведуваме превентивни мерки за граѓаните за заштита од топлотите бранови

Заедно со волонтерите на општинската организација на Црвениот крст Гази Баба градоначалникот Бобан Стефковски подели флаширана вода на граѓаните низ Ченто.

Апелирамe до сите граѓани да ги почитуваат советите од здравствените работници за заштита од високите температури.

Општина Гази Баба како одговорна локална самоуправа оваа акција ќе ја продолжи и во следниот период на други локации низ општината.

Извор: Општина Гази Баба

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...