spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Заврши асфалтирањето на улицата „Д-р Слободан Јовановски“

Штип: Заврши асфалтирањето на улицата „Д-р Слободан Јовановски“

Асфалтирањето на дел од улицата Д-р Слободан Јовановски заврши, улицата е пуштена во употреба.

Вкупната вредност на оваа градежна активност е нешто над 540 илјади денари. Изведувач – Премииум Билдинг – Скопје.

 

Значаен сообраќаен проток за нашата касарна и за НАТО баталјонот. Градежниот бум во Штип продолжува.

Извор: Општина Штип 

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....