Кочани: Асфалтирани улиците Искра и Борис Ефремов

ОпштиниКочани: Асфалтирани улиците Искра и Борис Ефремов

Најчитано

Улицата „Искра“ – крак исток, во населбата Усова Чешма е асфалтирана. Поставен е асфалт на коловоз со должина од 200 м и ширина 5 м. Претходно се уредија канализациските шахти, се изградија потпорни ѕидови и тротоари.

 

Асфалтирана е и улицата „Борис Ефремов“, во населбата Варница. И двете улици се работеа подолг период, поради тешките терени и услови за работа.

Засилено се одвиваат работите и на улицата „Кирил и Методи“, каде во наредниов период ќе се асфалтираат четири крака во вкупна должина од 732 метра.

Извор: Општина Кочани 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе