spot_img
spot_img

Ѓорче Петров: Градежни работи за асфалтирање за улица 20 и 22 во село Волково

ОпштиниЃорче Петров: Градежни работи за асфалтирање за улица 20 и 22 во...

Најчитано

Станува збор за должина од околку 2,5 километри со што се олеснува пристапот до домовите на 190 семејства. Со асфалтирањето се комплетира инфраструктурата во овој дел од општината.

Ќе се асфалтира и крак на улица 22 во близина на каналот со што се поврзуваат овие две улици и се добива кружно движење.

Ве молиме за трпение додека се изведуваат градежните работи кои очекувам да финишираат за месец дена.

Градиме за да ни се развиваат селата подеднакво како и урбаните заедници, градиме за да обезбедиме локален економски развој.

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе