spot_img

Ѓорче Петров: Се чисти каналот за наводнување во село Никиштани

ОпштиниЃорче Петров: Се чисти каналот за наводнување во село Никиштани

Најчитано

Се расчистува траса во должина од два километри, локациски: северно од раздвојувањето кај река Лепенец, до селото.

Со ова, земјоделците добиваат сигурен доток за наводнување на своите посеви, а се избегнува и опасноста од поплави и излевања.

Оваа акција Општина Ѓорче Петров ја спроведува во соработка со АД Водостопанство.

Извор: Општина Ѓорче Петров

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе