spot_img

Гостивар: Се тампонираат над 3000 метри теренски патишта кон нивите во Чегране

ОпштиниГостивар: Се тампонираат над 3000 метри теренски патишта кон нивите во Чегране

Најчитано

На заедничка иницијатива на Локалната заедница на село Чегране и претпријатијата на општина Гостивар, овие денови се тампонираат над 3000 метри теренски патишта кон нивите во Чегране, со цел да се олесни работата на земјоделците во оваа област.

Извор: Општина Гостивар

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе