spot_img

Гостивар: Започнува со работа Центарот за аутизам

ОпштиниГостивар: Започнува со работа Центарот за аутизам

Најчитано

Градоначалникот го следеше почетокот на работите за уредување на овој центар кој се наоѓа во објектот кај што беше сместен приватниот колеџ „Јахја Кемал“ во Гостивар.
Овој центар, заедно со Дневниот центар за деца со посебни потреби, кој ќе биде сместен во истата зграда, беа едно од примарните изборни ветувања во 2017 година и денес стануваат реалност.
Центарот во Гостивар ќе работи на три јазици: албански, македонски и турски.
Инаку, се смета дека во Гостивар има околу 200 деца со аутизам.
spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе