spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКуманово: Прв третман на терестична дезинсекција

Куманово: Прв третман на терестична дезинсекција

Се известуваат граѓаните дека на 26.05.2021 година (среда) во 00.00 часот, на територијата на општина Куманово ќе се изврши прв третман на
терестична дезинсекција против возрасна форма на комарци.

Доколку временските услови не го дозволат вршењето на овој третман, дезинсекцијата ќе се изврши првиот нареден ден кога временските услови ќе бидат поволни.

Извор: Општина Куманово 

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....