spot_img

МП: Нов состанок на Работната група за измени на Изборниот законик

МинистерстваМП: Нов состанок на Работната група за измени на Изборниот законик

Најчитано

Во Клубот на пратеници, во организација на министерот за правда Бојан Маричиќ, вчера попладне се одржа нов состанок на Работната група за измени на Изборниот законик на кој присуствуваа претставници на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, Алијанса на Албанците, БЕСА, Левица, ВМРО-Народна партија, ЛДП, Демократски Сојуз, парламентарни партии на помалку бројните етнички заедници, како и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Поканети беа и претставници на ДОМ и Алтернатива.

На состанокот кој помина во конструктивна атмосфера повторно се разговараше за политичките прашања во однос на изборните модели и можните измени, а  претставници на партиите ги изнесоа политички ставови, предлози и размислувања во однос на измените.
Договорено е овие разговори во ваков формат да продолжат следната недела.

 

Извор: Министерство за правда 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе