Пробиштип: Известување за логопед 2021

ОпштиниПробиштип: Известување за логопед 2021

Најчитано

Се известуваат сите заинтересирани родители чии деца имаат проблеми во говор и јазик и имаат потреба од логопедски вежби можат да закажат термин за логопедски третмани секој ден после 16 часот на телефонскиот број 075-389-555.

Логопедските третмани ќе се извршуваат во месеците јуни и јули и тоа вторник во Пробиштип и четврток во Злетово од 16:00 часот до 20:00 часот  во ООУ„Браќа Миладиновци “ и ПУ Кирил и Методиј“ Злетово од  страна на логопедот Татјана Љапова.

Оваа активност ја реализира општина Пробиштип согласно постоечките протоколи за работа со деца поради состојбата со корона вирусот,  предвидена во програмата за социјална, детска и здравствена заштита за 2021 година.

Извор: Општина Пробиштип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе