spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКуманово: Акција за собирање на кабест отпад

Куманово: Акција за собирање на кабест отпад

На 5 јуни – Светскиот ден на животната средина ЈП Чистота и зеленило во соработка со Општина Куманово организира акција за собирање на кабест отпад  на три локации во Куманово и тоа:

 

  • Пункт поставен на паркингот пред Градскиот затворен базен во Куманово;
  • Пункт поставен на паркингот пред поранешната фабрика ЧИК;
  • Пункт поставен на паркингот на локалитет “ Kошеви”  во населбата Гоце Делчев.

 

Граѓаните можат да го депонираат исклучиво кабестиот отпад од  7:00 до 11:00 часот на посочените пунктови на 05.06.2021 (сабота) и на 12.06.2021 (сабота).

 

Акцијата не предвидува собирање на градежен шут и отпад!

Извор: Општина Куманово 

Прочитајте

Битола: Интензивни работни активности на Јавните претпријатија

0
Поволните временски услови изминатиот викенд, овозможија непречено спроведување на работни активности на јавните претпријатија на повеќе локации. Јавното претпријатие Комуналец во соработка со Општина Битола,...