HomeОпштиниКуманово: Градоначалникот Димитриевски на средба со ЖРК Куманово

Куманово: Градоначалникот Димитриевски на средба со ЖРК Куманово

Градоначалникот на општина Куманово Димитриевски завчера се сретна со членките и раководството на ЖРК Куманово, кои оваа година се закитија со двојна круна-освоено првенство и КУП на Република Северна Македонија.

Димитриевски им се заблагодари за постигнатиот успех, кој претставува вистински пример и поттик за развој на младите генерации спортисти.

Општина Куманово ќе продолжи со финансиска поддршка на клубот преку Општинскиот сојуз на спортови, излегувајќи им во пресрет и за користење на спортски сали, теретана и превоз за потребите на ЖРК Куманово.

Извор: Општина Куманово

АПЈ: Гранит Османи е нов вршител на должноста директор на Агенцијата

Гранит Османи е од Куманово. Основното училиште го заврши во родниот крај. Во потрага по средно образование и притисокот што го диктираше тогашното време...