spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКуманово: Градоначалникот Димитриевски на средба со ЖРК Куманово

Куманово: Градоначалникот Димитриевски на средба со ЖРК Куманово

Градоначалникот на општина Куманово Димитриевски завчера се сретна со членките и раководството на ЖРК Куманово, кои оваа година се закитија со двојна круна-освоено првенство и КУП на Република Северна Македонија.

Димитриевски им се заблагодари за постигнатиот успех, кој претставува вистински пример и поттик за развој на младите генерации спортисти.

Општина Куманово ќе продолжи со финансиска поддршка на клубот преку Општинскиот сојуз на спортови, излегувајќи им во пресрет и за користење на спортски сали, теретана и превоз за потребите на ЖРК Куманово.

Извор: Општина Куманово 

Прочитајте

Карпош: Реконструирани три краци од улицата „Скупи“

0
Деновиве се одвиваше завршната фаза од градежните активности при што беа реконструирани трите краци од улицата „Скупи“ која се наоѓа во населеното место Злокуќани....