spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeСамостојни органиСамостојни државни органиАМС: Прием за Магомедгаджи Нуров во куќата на спортот

АМС: Прием за Магомедгаджи Нуров во куќата на спортот

Директорот на Агенцијата за млади и спорт организираше прием за најдобриот македонски борач, Магомедгаджи Нуров, кој со освоениот бронзен медал на светското првенство во борење во Казахстан (слободен стил) ја освои “А“ олимписка норма за учество на Олимписките игри ТОКИО 2021.

Нуров најави успешни настапи и на двата меѓународни настапи во Полска и Италија, каде ќе ја дефинира формата за Токио.

Извор: Агенција за млади и спорт 

Прочитајте

Градоначалник Манчев: Од 2021 година си поставив за цел да го...

0
1. Какви реформи се случуваат во општинската администрација во Босилово? Реформите во делот на администрацијата се случуваат со законски измени или дополнувања на законите на предлог на Владата...