Битола: Санација на крак од улицата Костурска

ОпштиниБитола: Санација на крак од улицата Костурска

Најчитано

Затворен уште еден каллив потег во населбата Горно Оризари, на крак од улицата Костурска. Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска го посети местото на изведба и оствари средба со локалното население, кое изрази благодарност за интервенциите кои што се преземаат во овој дел од градот.

Посетата на населбата Горно Оризари на градоначалничката Петровска и дел од тимот задолжен за реализација на проектите, беше искористена и за одредени предлози за натамошно инфраструктурно подобрување.

Извор: Општина Битола

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе