spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКавадарци: Асфалтирање паркинг простор на улиците Беласица и Преспа

Кавадарци: Асфалтирање паркинг простор на улиците Беласица и Преспа

Оперативата на фирмата Градба промет од Кавадарци асфалтираше паркинг простор на ул.Беласица и ул.Преспа со вкупна површина од 1400 метри квадратни.

Се асфалтираше со асфалт аб11 со дебелина од 5 сантиметри.

Извор: Општина Кавадарци 

Прочитајте

АХВ: Бабовски реизбран за генерален секретар на WOAH за Европа

0
Директорот на Агенција за храна и ветеринарство, Николче Бабовски вчера во Париз, Франција реизбран е за Генерален секретар на регионалното претставништво на Светската организација...