spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГостивар: Продолжуваат работите за изградба на најголемиот резервоар за вода - Проект...

Гостивар: Продолжуваат работите за изградба на најголемиот резервоар за вода – Проект SECO

Продолжуваат работите за изградба на најголемиот резервоар за вода во рамките на проектот SECO, со волумен од 5600 м3 во Здуње, преку кој ќе се снабдуваат населбите Здуње, Форино, Чегране, VII и VIII Зона.

Извор: Општина Гостивар 

Прочитајте

Карпош: Салата ,,Партизан’’ со ново осветлување

0
Во рамки на реконструкцијата на спортскиот објект ,,Наум Наумовски Борче’’, познат како ,,Партизан’’, изминатиот период се поставуваше ново лед осветлување. Од целосниот простор, употребени...